pl
plende

czytaj więcej

Czaplinek - Jezioro Drawsko

Miasto Czaplinek (niem. Tempelburg) - Atrakcje

To małe i spokojne miasteczko na Pojezierzu Drawskim, które stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Czaplinek nad jeziorem Drawsko to niezwykle malownicze miejsce pełne pięknych krajobrazów, a także niezwykle czystych i zadbanych jezior umożliwiających długie kąpiele oraz aktywny wypoczynek na plaży.

To doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie ciszę, spokój, a także wypoczynek na świeżym powietrzu oraz wszystkich miłośników różnego rodzaju sportów.

Jeśli zastanawiasz się, jak można spędzić czas w okolicy to mamy na to kilka sposobów, które powinny Cię zainteresować. Czas wolny możesz spędzić:

 1. Na łodzi żaglowej, możliwy czarter w sąsiadujących ośrodkach sportów wodnych. Odpoczywając na Pojezierzu Drawskim koniecznie musisz udać się w chociaż krótki rejs, ponieważ w okolicy znajduje się 12 wysp oraz kilkanaście jezior, których przemierzanie stanowi niezwykłą przygodę.
 2. Wędkując - z naszego pomostu lub łódki motorowej (SPRAWDŹ TUTAJ FORMALNOŚCI), należy jednak pamiętać, że wszystkie jeziora podzielone są na 5 grup, dlatego można łatwo sprawdzić, które z nich jest aktualnie czynne, a które wyłączone z wędkowania. Szczegółowe informacje można znaleźć po kliknięciu w zakładkę.
 3. Odwiedzając Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie (SPRAWDŹ), to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników historii, ale także osób, które interesują militarne pojazdy. Wszystkie z nich są w pełni sprawne i prezentowane podczas jazdy lub innych aranżacji, w których biorą udział. W ten sposób odwiedzający mogą zobaczyć prawdziwą potęgę tych samochodów.
 4. Uczestnicząc w spływie kajakowym po Drawie i Pilawie (SPRAWDŹ), to wspaniała przygoda dla całej rodziny, którą będziecie miło wspominać. Spływ kajakowy to doskonały sposób na połączenie aktywności fizycznej z dobrą zabawą. W Czaplinku znajduje się mnóstwo miejsc, do których można wybrać się na taki spływ, dlatego to dobry moment, aby sprawdzić swoje siły w tym sporcie.
 5. Zwiedzając ruiny Zamku Drahim w Starym Drawsku (SPRAWDŹ), Wizyta w należącym kiedyś do Templariuszy i Joanitów zamku to szansa na poznanie obyczajów, zapoznanie się z rodzajem używanej przez nich broni, a także na spróbowanie specjałów kuchni rycerskiej.
 6. Zwiedzając grodzisko Sławogród (SPRAWDŹ) w którym znajduje się rekonstrukcja warowni przekroczysz bramy, za pomocą których przeniesiesz się do czasów wczesnego średniowiecza. Zobaczysz jak żyli ludzie w tych czasach, a także poznasz historie stojących tam ruin.
 7. Jeżdżąc konno (SPRAWDŹ) bez względu na to czy jesteś miłośnikiem jeździectwa, czy Twoja przygoda dopiero się zacznie, Zachęcamy do spróbowania swoich sił i nauki jazdy. To doskonały sposób na spędzenie czasu na łonie natury i w miłym towarzystwie, a także zyskanie nowych umiejętności.
 8. Na wycieczkach rowerowych, które są doskonałą rozrywką bez względu na to gdzie się znajdujesz. Okoliczne szlaki są niezwykle malownicze, dlatego pozwolą Ci na pokonywanie kilometrów i jednoczesne podziwianie krajobrazów razem z całą rodziną.
 9. W parku linowym (SPRAWDŹ) gdzie przekonasz się jak wygląda wspinaczka oraz pokonywanie własnych słabości. Taka przygoda to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny, zarówno dla małych, jak i dużych.
 10. Na desce surfingowej (SPRAWDŹ), ponieważ w Czaplinku znajduje się camping Drawtur gdzie pod opieką doświadczonych instruktorów nauczysz się podstaw i sprawdzisz czy ten sport jest dla Ciebie. To wspaniałe doświadczenie i świetna przygoda.
 11. Nurkując, bo znajdujące się w Czaplinku jezioro Drawsko jest jednym z najczystszych i niezwykle przejrzystym jeziorem. Wszystkie te elementy sprawiają, że stanowi ono idealne miejsce na wypróbowanie swoich sił w nurkowaniu..
 12. Tylko 10 minut od nas spacerem znajduje się Orlik nad jeziorem Czaplino.

Villa-Antonina.com to świetna baza noclegowa w Czaplinku, nad Jeziorem Drawsko, w Drawskim Parku Krajobrazowym. Zapraszamy do rezerwacji domków oraz apartamentów w naszej Villi Antonina. Wspaniała lokalizacja i komfortowe warunki sprawią, że na pewno odpoczniesz od pracy i codziennych obowiązków.

Serdecznie zapraszamy - nasz adres: 78-550 Czaplinek, ul. Jeziorna 36.